پنجشنبه 8 خرداد 1399   23:02:27
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
11:191398/2/23 دوشنبه
نشر ده ها مقاله در کنفرانس های بین المللی و ملی توسط شرکت گاز استان کرمان
نشر ده ها مقاله در کنفرانس های بین المللی و ملی توسط شرکت گاز استان کرمان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان در اولین کنفرانس ملی کسب و کارهای نوین و هوشمند داده کاوی و پردازش تصاویر مقاله با عنوان "پیش بینی مصرف گاز طبیعی مشترکین خانگی با استفاده از روال های داده کاوی" مطالعه موردی: شرکت گاز استان کرمان از طرف کمیته داوران بعنوان مقاله برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن اعلام این خبر گفت  این تحقیق به­ منظور پیش­بینی مصرف ماهیانه گاز طبیعی مشترکین خانگی انجام شده و سوابق مصرف مشترکین استان کرمان طی سال­های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است، از آنجا که بخش عمده مشترکین، خانگی می­باشند و با توجه به توسعه گازرسانی در این استان، تعداد مشترکین، در حال افزایش می­باشد.
فلاح ادامه داد یکی از فعالیت­هایی که به مشترکین انجام می­شود، فرآیند قرائت کنتور ، جهت صدور صورتحساب گاز می­باشد؛ که هر 45 یا 60 روز یک­بار انجام می­شود و انجام این فرآیند، علی­الخصوص در بخش خانگی، نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است. در صورت پیش­بینی مصرف گاز مشترکین، به طور قابل ملاحظه­ای در این هزینه و زمان صرفه­جویی خواهد شد.
وی تصریح نمود در این تحقیق، از شبکه عصبی، درخت تصمیم و رگرسیون برای مدل­سازی استفاده شده و مدل­سازی به دو روش انجام شده؛ که در اولی، پیش­بینی مصرف با استفاده از خصوصیات مشترک و در دومی، پیش­بینی مصرف با استفاده از سری زمانی مصرف صورت گرفته است؛ سپس نتایج مدل­های مختلف با یکدیگر مقایسه شده و مشخص گردیده در هر دو روش، میزان دقت درخت تصمیم بیشتر از دو مدل دیگر است.
مهندس فلاح به دیگر مقالات منتشر شده شرکت گاز استان کرمان در همایش های بین المللی اشاره و افزودند: مقاله با عنوان "ارزیابی اثرات زلزله بر روی ایستگاه های تقلیل فشار CGS و  TBS با استفاده از آنالیز محدود با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران، در همایش بین المللی سالانه افق های نوین در مهندسی برق ،کامپیوتر و مکانیک ارائه شده و موفق به کسب گواهی از مرکز بین المللی کنفرانس ها و سمینارهای توسعه پایدار علوم جهان اسلام (موسسه (ICSD شده است.
ایشان ادامه داد با توجه به زلزله خیز بودن استان کرمان بررسی تاثیر زلزله بر روی تجهیزات گازرسانی و مقاوم سازی جز الویت های پژوهشی شرکت گاز استان کرمان قرار گرفته است. در این مقاله رفتار ایستگاههای گاز CGS و TBS در برابر زمین لرزه با استفاده از کد المان محدود تجاری ABAQUS شبیه سازی شده و مورد بررسی قرار گرفته و نویسنده راه حل های ساده و موثری برای افزایش استحکام و مقاوم سازی ایستگاه ها پیشنهاد داده که در سال جاری در دو ایستگاه در شهر کرمان اجرا شده اند.
وی افزود از طرف شرکت گاز استان کرمان دو مقاله دیگر با عناوین " مقایسه سیستم های Offline Micropayment " و مقاله "تشخیص عیوب تصاویر دیجیتال رادیوگرافی خطوط انتقال گاز با تکنیک های پردازش تصاویر و الگوریتم های فرا ابتکاری" نیز در اولین  کنفرانس ملی کسب و کارهای نوین و هوشمند داده کاوی و پردازش تصاویر پذیرفته و ارائه شده است.
مهندس فلاح در خاتمه ضمن تشکر از فعالیت های امور پژوهش شرکت گاز استان کرمان اظهار داشتند تمام سعی و تلاش مابر آن است که بتوانیم با حمایت از نخبگان علمی تعامل خوب و سازنده ای از طرف این شرکت با حوزه های علمی و دانشگاهی برقرار نماییم.
                                                                                                                              روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت گاز استان کرمان می باشد
مجری سایت : شرکت سیگما